Oddelovac


BMW & MINI Renocar Praha

BMW & MINI Renocar Praha

18. května9:00 - 18:00Lipová 280, Čestlice
Zdarma
Více informací zde

Historie Renocaru

Bylo pondělí 6. 6. 1988, když Renocar zápisem do rejstříku družstev, tehdy ještě v socialistické České republice, vznikl. Byla to jedna z mála možností, jak začít "dělat" na vlastní pěst. O několik měsíců později, hned jak to umožnila situace a politické prostředí, Miloš Vránek se synem Pavlem založili 22. 9. 1990 opravdovou soukromou společnost RENOCAR spol. s r.o.

Celá historie začala ovšem mnohem dříve.

Auta, auta, auta,... vždy patřila k našemu životu, mezi nimi na prvním místě BMW. Auta, motory, vůně benzinu nás doprovázela od malička. Opravovaní, vylepšování, pomáhání známým a kamarádům s opravami a údržbou zpočátku v domácí garáži a na dvorku, později v miniaturní dílně přestavěné z mlýnské stodoly na kraji lesa. RENOCAR začal vlastně svůj život restaurováním veteránů a oldtimerů BMW. Z této činnosti také pochází jméno RENO (renovace) CAR (aut). Kvalitní a hlavně poctivou prací se nám podařilo získat zákazníky m.j. v Německu, Švýcarsku a kus práce RENOCARu najdete i ve firemním muzeu BMW AG v Mnichove. Od veteránů BMW to už byl jen malý krůček k víceméně novějším nebo starším vozům BMW, které v tehdejší době byly na našich silnicích, postrádaly ovšem kvalitní servis a údržbu.

Díky svému dobrému renomé doma i v zahraničí se RENOCAR v 1991 stal prvním oficiálním dealerem a servisem BMW AG v České republice. Následovaly tvrdá každodenní práce, investice do rozvoje a jasná představa o budoucnosti. Dnes patří RENOCAR BMW k nejlépe hodnoceným prodejcům a servisům BMW v Česku.← zpět na všechny události