Oddelovac


Lepší svět za hodinu

Lepší svět za hodinu

16. května18:00 - 19:15Impact Hub Praha, Drtinova 10
120 CZK

Zapoj své znalosti a analytické dovednosti a díky nim a špetce kreativity vymysli inovaci, která pootočí svět tím správným směrem.

Přijď si užít kreativní flow. Těš se na velkou spoustu nápadů. Třeba spolu vymyslíme pár nápaditých výrobků, nějakou tu dobře vyladěnou službu či procesní inovací s příznivým celospolečenským dopadem.

Jak to bude probíhat?
Začneme krátkou kreativní rozcvičkou. Pak se rozdělíme do týmů, v nichž budeme pracovat s multifunkčními kartami Imaglee. V prvním kole identifikujeme problémy, které mohou nastat mezi dvojicemi jevů. V druhém kole vygenerujeme tisíc a jeden způsob, jak problémy vyřešit. Ve třetím (závěrečném) kole budeme hledat, jak nápaditá řešení do jisté míry virtuálních problémů zužitkovat v reálném světě. Tedy budeme objevovat, jak nápady aplikovat v oblasti, která nás eminentně zajímá (pro matematiky: budeme pátrat po strukturních podobnostech aneb fraktálech).

Na podobném workshopu pro kariérní centrum Univerzity Karlovy jsme třeba přišli na to, jak pomoci seniorům bezpečněji řídit auta. Impulsem nám byl slon, který špatně viděl.O lektorovi: Petr Hedbávný vystudoval ekonomii na Univerzitě Karlově v Praze a inspiroval se mj. na Humboldtově univerzitě v Berlíně, University of Cambridge a na Sorboně v Paříži. Aby si doplnil vzdělání v oblasti zážitkové pedagogiky, absolvoval kurzy od Outward Bound International a Instruktorů Brno. Učí o ekonomii EU a o stárnutí populace na Univerzitě Karlově v Praze. Je spoluzakladatelem firmy Imaglee, která pomáhá lidem plně rozvinout potenciál, a to prostřednictvím vzdělávacích a seberozvojových aktivit. Hojně při tom využívá karty s čísloobrázky. Má rád cizí jazyky, improvizační divadlo a hraje na akustickou kytaru.Vstupné: 120 Kč - jednorázové vstupné,  můžete též zaplatit rozšířené vstupné (300 Kč) a spolu s ním získáváte zároveň tarif Connect na jeden měsíc; pro členy Impact Hubu je vstup zdarma

← zpět na všechny události